אודותינו

אני הילה, בת 32 מתל אביב, אמא לרונה הילדה האדירה בעולם כנראה, ובעלת חנות הפרחים, זאת שהחלטתם לבקר בה 🙂
בזמן הקורונה פתחנו אני ואחי את העסק הזה יחד, בלי שמץ של מושג לאן זה יוביל – ובינתיים החנות זזה 100 מטר, ואני עוד פה. מאושרת להביע את עצמי באמצעות פרחים, וזו בדיוק הסיבה שהחנות הזאת קיימת.

אבל למה קראתי לה קאלו?
כיף ששאלתם 🙂 מכירים את פרידה קאלו?

פרידה קאלו נולדה בשנת 1907 במקסיקו, כשהייתה בת 6 חלתה בפוליו וכתוצאה מכך כף רגלה הימנית התעקמה ונשארה רזה מאוד ומדולדלת. בגיל 18 נפצעה קשה בתאונת דרכים – חשמלית התנגשה באוטובוס בו נסעה ומוט מתכת פילח את בטנה ואגנה. פרידה אולצה לשכב בבית החולים במשך כמה חודשים, כשהיא עטופה בגבס, ומרוב שעמום החלה לצייר. היצירות שלה צבעוניות וססגוניות, סוריאליסטיות ועוצמתיות, ואי אפשר שלא להגיב כשרואים יצירה שעוסקת בחיים ומוות, לידה וצמיחה.

למרות הכאבים והסבל שליוו אותה כל חייה, הייתה פרידה אישה מלאת שמחת חיים, כזאת שאוהבת להתלבש ומנצלת את הבמה הזו לאמירה חברתית וערכית. היא הייתה פעילה פוליטית ופמיניסטית, שפרצה הרבה תקרות זכוכית ולא הפסיקה ליצור עד הרגע האחרון בו יכלה. היא הייתה מרדנית, דרמטית ועצמאית, בעלת נפש חופשיה ומשוחררת של אמנית שמבחינתי היא גיבורה אמיתית.

אז כששואלים אותי למה קראתי לחנות קאלו… אני מסבירה שמבחינתי פרידה היא השראה גדולה. אני מזדהה ומעריכה את הנפש הגדולה, הצבעונית והדרמטית שלה – ואת מה שהיא יצקה לציורים אני מנסה לעשות כשאני שוזרת את הזרים שלכם.

אחד מהמשפטים המוכרים של פרידה הוא “אני מציירת פרחים, כדי שלא ימותו” ואני ממליצה לכם לאמץ את הגישה הזו ולהקיף את עצמכם בפרחים אמיתיים ומודפסים, שיוסיפו לכם אור וצבע לחיים.

ומקווה שעכשיו פרידה נותנת גם קצת השראה עבורכם 💫

סל הקניות